آرایش خلاقانه

ترفندهایی برای برجسته کردن لب ها در آرایش با استفاده از کانسیلر

برجسته کردن لب ها با استفاده از کانسیلر

درباره برجسته کردن لب ها با استفاده از کانسیلر چیزی شنیده اید؟

این روزها کانسیلر به یکی از لوازم آرایشی پر طرفدار تبدیل شده است. دلیل این امر هم کاربردها و قابلیت‌های بی شمار این وسیله فوق العاده و هیجان انگیز است. شما می توانید با استفاده از کانسیلر یک کلینیک زیبایی کوچک برای خودتان داشته باشید. با استفاده از کانسیلر می‌توانید جای جوش های روی پوستتان را محو کنید، تیرگی‌های زیر چشم را پوشش بدهید، قاب ابروهایتان را مرتب و آنکادر کنید و داغ تر از همه اینها این که می توانید حتی لب های خود را کانتوره کرده و آنها را برجسته تر نشان بدهید.

این مقاله وبسایت چمون بیوتی را مطالعه کنید تا به شما بگوییم که چگونه با استفاده از کانسیلر می‌توانید لب هایتان را به نحوی آرایش کنید که برجسته تر و حجیم تر به نظر برسند.

قبل از این که وارد بحث اصلی شویم، این نکته را یادآوری می کنیم که طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی از کانسیلرها در بازار موجود هستند. شما می‌توانید براساس سلیقه‌تان و همچنین آنچه به آن نیاز دارید، بهترین کانسیلر را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید درباره روش استفاده از این محصول بیشتر بدانید، حتما این نوشته را دنبال کنید.

روش به کار بردن کانسیلر

استفاده کردن از کانسیلر بسیار ساده است. اما مهم است که بدانیم طرز استفاده صحیح از این محصول برای برجسته کردن لب ها چگونه است. بهترین روش استفاده از کانسیلر برای پوشاندن لک ها و عیوب پوست صورت در ادامه بیان شده است:

 1. ابتدا کرم پودر را بر روی صورتتان بزنید.
 2. بعد از استفاده از کرم پودر، کانسیلر را بردارید و با آن در زیر چشم خود یک مثلث بکشید. این کار را مطابق با تصویر زیر انجام دهید. یعنی نوک مثلث به سمت پایین و قاعده آن زیر چشم شما باشد. این روش استفاده از کانسیلر در پوشاندن تیرگی زیر چشم موثر است. علاوه بر این، صورت شما را کشیده تر نشان می دهد و به این صورت است که زیبایی چهره شما را بیشتر می کند.

برجسته کردن لب ها

 1. بر روی قسمت هایی از پوستتان که لک و یا جوش وجود دارد، کانسیلر بزنید و آن نواحی را به طور کامل پوشش دهید. دقت کنید که نباید کانسیلر را مانند کرم پودر روی ناحیه وسیعی از صورتتان بزنید و سعی کنید که فقط لکه ها را پوشش دهید.
 2. با استفاده از پد اسفنجی مرطوب روی کانسیلر به آرامی ضربه بزنید تا به خوبی روی پوست شما بنشیند. استفاده از اسفنج آرایشی مرطوب چندین فایده دارد. از جله این که لوازم و مواد آرایشی شما را کمتر به خود جذب می کند و از هدر رفتن آنها جلوگیری می کند. همچنین، اسفنج مرطوب راحتتر تمیز می شود.
 3. برای این که سایه چشمتان خودش را بهتر نشان دهد، می توانید با نوک انگشت کمی کانسیلر هم به پشت پلک بزنید.
 4. برای این که کانسیلر به طور کامل تثبیت شود، در هر قسمت که کانسیلر استفاده کرده اید، مقداری پودر بیک بزنید. این کار باعث می شود که کانسیلر در بین چین و چروک‌ها جمع نشود. علاوه بر این، این کار کمک می‌کند پوستان یک ظاهر طبیعی و مات به دست آورد.

برجسته کردن لب ها

کانسیلر چه کاربردهایی دارد؟

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که علاوه بر برجسته کردن لب ها می توان از کانسیلر برای مواردی دیگری هم استفاده کرد. این محصول که به عنوان قلم جادویی آرایشگرها شناخته می شود، قابلیت های فراوانی دارد، از قبیل این موارد:

 • مخفی کردن ماه گرفتگی
 • مخفی کردن و محو کردن تیرگی‌های اطراف لب و دهان
 • مخفی کردن پف و ورم دور چشم
 • محو کردن تیرگی اطراف بینیاطراف بینی
 • پوشش دادن و محو کردن تیرگی اطراف وزیر چشم
 • پوشاندن لک‌ها و جوش های روی پوست، حتی اگر مقدار آنها خیلی زیاد باشد.
 • از بین بردن ایرادها و نقص های آرایشی
 • تمیز کردن و آنکادر کردن قاب دور ابرو
 • برجسته تر و حجیم تر نشان دادن لب ها

پرحجم نشان دادن لب‌ها با کانسیلر

حالا که با کانسیلر و نحوه استفاده از کانسیلر آشنا شدیم در این مورد صحبت می کنیم که چگونه لب‌ها را با استفاده از این محصول برجسته تر نشان دهیم. لب‌های پر حجم و برجسته در بسیاری از موارد به عنوان یکی از معیارهای زیبایی در نظر گرفته می شود. به همین دلیل هم بسیاری افراد تمایل به تزریق انواع ژل و بوتاکس برای بزرگ کردن لب‌ها دارند. با توجه به این که این راهکارها عوارض و هزینه های بالایی دارد، بسیاری از افراد تمایلی به تزریق ژل ندارند. انگیزه تهیه این مطلب توسط چمون بیوتی هم ارائه یک راهکار ساده و طبیعی برای برجسته کردن لب ها است.

تکنیک و دانش گریم و آرایشگری می تواند تغییرات شگفت آوری را در چهره افراد ایجاد کنید. در زمانی که هنوز انواع عمل ها و جراحی های خطرناک و گران قیمت وجود نداشتند، هنرمندان و طراحان گریم می توانستند تغییرات زیادی را در پوست و چهره افراد ایجاد کنند. به عنوان مثال، با استفاده از گریم می توان کاری کرد که بینی کوچکتر و باریک تر دیده شود و یا این که لب ها برجسته تر و حجیم تر به نظر برسند.

روش برجسته کردن لب‌ها با استفاده از کانسیلر

گفتیم که ما روشی را به شما پیشنهاد می دهیم که با استفاده از آن و بدون تزریق ژل لب هایتان برجسته تر دیده شوند. اما چطور؟

این تکنیک شامل استفاده از چندین تکنیک آرایشی است. مراحل برجسته کردن لب ها با استفاده از کانسیلر در ادامه بیان شده است:

مراقبت همیشگی از لب‌ها

یک اصل مهم را در آرایش فراموش نکنید. برای این که لوازم آرایشی به طور کامل و بدون عیب بر روی پوست شما بنشینند، لازم ایت که پوستتان نرم و لطیف باشد. این اصل در مورد لب ها هم برقرار است. بنابراین به شما توصیه می کنیم که مراقب لب هایتان باشید. قبل از شروع به کار، پوست های مرده لبها را با استفاده از اسکراب از بین ببرید و پس از آن با استفاده از بالم لب، رطوبت را به پوست لب ها برگردانید.

برجسته کردن لب ها

استفاده از کانسیلر

قبل از استفاده از رژ لب، قدری کانسیلر بر روی لبتان بزنید و آن را به خوبی و به طور یکنواخت پخش کنید. استفاده از کانسیلر برای برجسته کردن لب ها چندین مزیت دارد. از جمله این که:

 • رنگ لب را یکنواخت می کند و سطح آن کاملا صاف می‌شود
 • بعد از استفاده از کانسیلر، رژ لب یکنواخت بر روی لب پخش می‌شود.
 • رژ لب به رنگ واقعی بر روی لب‌ها نشان داده می‌شود
 • کانسیلر باعث می شود که دوام رژ لب شما بیشتر شود.

کانتوره کردن لب‌ها

کانتوره کردن به این معنا است که هم زمان هم از رنگ‌های تیره و هم از رنگ های روشن استفاده کنیم تا به این روش و با استفاده از خطای دید احساسی از برجستگی یا فرورفتگی به وجود آوریم. در مورد برجسته کردن لب ها با استفاده از کانتوره کردن، اگر در زیر لب و بالای لب از رنگ تیره استفاده کنید، لب‌های شما برجسته‌تر به نظر می‌رسند.

برای این منظور می‌توانید از کانسیلر هم استفاده کنید. به این صورت که کانسیلر را بالاتر از خط لب بالایی بزنید و با نوک انگستتان آن را محو کنید. این کار هم باعث برجسته و حجیم نشان دادن لب های شما می‌شود.

برجسته کردن لب ها

استفاده از خط لب

یکی دیگر از مراحل در برجسته نشان دادن لب ها، استفاده از خط لب است. اما این خط لب نباید چندان هم واضح باشد. بلکه باید با خط لب همرنگ رژ لب و یا قدری از آن تیره تر، محدوده لب را مشخص کنید. برای این کار می توانید (فقط قدری) بالاتر و پایین تر از محدوده لب ها را خط بکشید. خط لب به برجسته تر نشان دادن لب های شما کم می کند.

برجسته کردن لب ها

استفاده از رژ لب های با رنگ عریان یا ملایم

این که از چه رنگی برای رژ لب استفاده کنیم هم در برجسته تر دیده شدن لبها تاثیر دارد. به عنوان مثال، استفاده از رژ لب های تیره باعث می شود که لب های شما کوچکتر و کم حجم تر دیده شوند. رژ لب نود یا عریان و کم رنگ لب های شما را بزرگتر نشان می دهند. یکی از تکنیک های خوب برای برجسته کردن لب ها این است که قدری برق لب به میانه لب ها بزنید و سپس آن را با رژ لبتان به آرامی ترکیب کنید.

دور لب را با کانسیلر تمیز کنید

آرایش های تمیز و واضح لب ها، برجسته تر به نظر می رسند. این یکی از نکات مهم در هنر آرایش است. بنابراین زمانی که رژ زدن تمام شد، بهتر است با استفاده از کانسیلر، آرایش دور لب ها را واضح کنید تا بین بخش های آرایش شده و قیمت های سفید پوستتان یک مرز واضح به وجود بیاید.

برجسته کردن لب ها

 

استفاده از هایلایتر

استفاده از هایلایتر در قسمت برآمده لب بالا هم یک ایده مناسب برای برجسته کردن لب ها است. در صورتی که تمایل دارید می توانید از هایلایتر در برآمدگی وسط لب پایینی هم استفاده کنید. این کار هم به برجسته کردن لب ها کمک می کند.

برجسته کردن لب ها

در صورتی که در مورد آرایش مربوط به لب ها سوالی دارید و یا به آموزش خاصی در این زمینه نیاز دارید حتما نرتان را در انتهای این مطلب ارسال کنید. ما مشتاقیم تا بدانیم که خواسته شما چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید