آرایشی

ترفندهایی برای زیباتر شدن آرایش ساده روزانه در روزهای گرم

آرایش ساده روزانه

سوال اکثر خانم هاست که آیا می توان در آرایش روزانه در تابستان از فونداسیون آرایشی با پوشش کامل استفاده کرد؟

می دانم چه فکری می‌کنید. همیشه توصیه می‌شود که در روزهای تابستانی از یک BB کرم سبک استفاده کنید. اما واقعیت این است که ممکن است گاهی بعد از بیدار شدن از خواب چهره ما قدری خسته و بی حال به نظر بیاید. در این صورت لازم است که به پوششی بیشتر از یک فونداسیون محدود فکر کنیم. ممکن است در بعضی روزهای تابستانی هم دلمان برای یک آرایش کامل تنگ شود و بخواهیم از این طریق حس بهتری را تجربه کنیم. بنابراین، به شما توصیه می‌کنم که این نکات را تا انتها دنبال کنید تا به شما بگویم چطور می‌توانید یک آرایش ساده روزانه برای روزهای گرم تابستان انجام دهید.

از یک اسفنج آرایشی مرطوب استفاده کنید

مهمترین دلیل برای استفاده از اسفنج آرایشی مرطوب، جلوگیری از ایجاد رد اسفنج روی آرایش صورت است. بعضی از مربیان به این حالت آرایش کیکی می‌گویند. استفاده از اسفنج مرطوب باعث می‌شود که فونداسیون آرایش شما قدری حس و حالت الاستیسیته داشته باشد. یکی از تکنیک‌های آرایش این است بعد از اینکه فونداسیون را روی پوست صورت کار کردند، قدری با دست تمیز صورت را فشار می‌دهند. دراین حالت فونداسیون طبیعی‌تر به نظر میرسد و خودش را مانند بخشی از صورت نشان بدهد.

همین اسفنج های آرایشی ساده، مدت‌هاست که که مورد علاقه هنرمندان آرایشگر قرار گرفته‌اند. استفاده درست از اسفنج آرایشیمی‌تواند زیبایی خارق العاده‌ای را به وجود آورد. به نحوی که نمی‌توان اثر اسفنج را با هیچ کدام از سایر لوازم آرایشی ایجاد کرد. اگر از اسفنجتان به روش صحیح استفاده نکنید، می‌تواند به راحتی باعث هدر رفتن کرم و لوازم آرایشی شما هم بشود. به همین دلیل است که همیشه باید قبل از استفاده، اسفنج آرایشی خود را مرطوب کنید.

برای صرفه جویی در مصرف لوازم آرایشی و کاهش هزینه‌ها!

گفتیم که اولین دلیل برای استفاده از اسفنج خیس، صرفه جویی در مصرف محصول آرایشی شما است.

فایده دیگر استفاده از اسفنج مرطوب این است که در این شرایط آرایش کردن با آن آسانتر شده و محصول آرایشی را به صورت یکنواخت‌تر بر روی پوست اعمال می‌شود. بدون این که در آرایش ساده روزانه شما ردی از رگه و یا لکه‌های ریز و درست روی پوست بر جای بماند.

بخصوص اگر پوست شما خشک است، استفاده از اسفنج مرطوب ضرورت بیشتری دارد. زیرا هیچ ردی از ایجاد پوسته در صورت شما باقی نمی‌گذارد.

با این وجود احتیاط کنید که اسفنج بیش از حد خیس نباشد. چرا که آب اضافی محصول آرایشی شما را رقیق کرده و بافت آن را خراب می‌کند. بنابراین، بعد از خیس کردن اسفنج آن را به خوبی فشار دهید تا تنها رطوبت آب در آن باقی بماند. واقعیت این است که مقدار بهینه رطوبت اسفنج را می‌توانید به تجربه به دست آورید. تنها کافی است که به نکاتی که تا اینجا توضیح داده شد توجه کنید.

مرطوب کردن اسفنج آرایشی یک فایده دیگر هم دارد. وقتی اسفنج را مرطوب می‌کنید، محصولات آرایشی نمی‌توانند به داخل آن و جاهایی که به سختی تمیز می‌شوند نفوذ کنند. اسفنج تمیزتر پتانسیل کمتری برای رشد باکتری‌ها ایجاد می‌کند.

فونداسیون را فقط در جایی که به آن احتیاج است اعمال کنید

اگر می خواهید آرایش کاملی داشته باشید، اما به خاطر گرمای تابستان استفاده از فونداسیون شما را آزار می‌دهد، بهتر است که تنها در مناطقی از پوست که مورد نیاز است از لایه فونداسیون استفاده کنید. برای این کار، در حین آرایش ساده روزانه ، یک لایه پایه را روی تمام صورت خود ایجاد کنید و سپس با استفاده از یک برس آرایشی کوچک، هر لکه‌ای که می‌خواهید پوشش داده شود را با فونداسیون مخفی کنید. بعد از این که پوشش لکه‌ها را انجام دادید، برای این که آرایش شما ظاهر طبیعی‌تری داشته باشد، می‌توانید با دست به آرامی لایه ایجاد شده را لمس کنید و قدری دستتان را روی آن نگه دارید.

در روزهای گرم از یک فونداسیون پودری استفاده کنید

اگر از هرکسی که پوست روغنی دارد سوال کنید می‌گوید تابستان بدترین فصل برای کسانی است که دوست دارند آرایش کنند. گرما و رطوبت، آرایش صورت را در چند دقیقه به هم می‌ریزد. شما نیاز به ایجاد پوشش کامل پوست دارید، اما نه پوششی که به شما احساس سنگینی دهد و در منافذ پوست فرو برود. فونداسیون و پرایمر آرایش ساده روزانه ممکن است با عرق پوست شما مخلوط شود و به صورت یک لایه چرب در بیاید. اینجاست که پودر فونداسیون به بهترین انتخاب برای شما تبدیل می‌شود. این فونداسیون علاوه بر پوشش کامل باید به پوست شما قابلیت تنفس داده و تمام خواسته‌های شما از یک لایه فونداسیون خوب را برآورده کند. اصولا در این شرایط شما باید حس کنید که چیزی روی پوست شما نیست. به منظور پیدا کردن بهترین قیمت و کیفیت، باید همه گزینه‌ها را از قبل بررسی کنید.

از یک پرایمر خوب استفاده کنید

پرایمر یک لایه اضافی بین پوست و آرایش شما ایجاد می‌کند. محصولات پرایمر اصولا به این دلیل استفاده می‌شوند که به ماندگاری بیشتر آرایش کمک کنند. پرایمر برای صاف کردن سطح پوست و حتی برای تغییر در رنگ پوست نیز استفاده می‌شود.

یک پرایمر عالی باعث می‌شود که فونداسیون شما بهتر پوشیده شود.

اما مهمترین نکته در مورد پرایمر که برای ایجاد یک آرایش ساده روزانه در روزهای تابستان مفید است، این است که استفاده درست از پرایمر باعث می‌شود بتوانید از لایه نازک‌تر و به قول معروف سبکتری از مواد آرایشی بر روی پوستتان استفاده کنید. در این شرایط در گرما احساس سبک‌تری خواهید داشت.

در این مورد هم محصولات چمون بیوتی به عنوان یک پرایمر سبک به شما پیشنهاد می‌شود. این محصولات می‌توانند منافذ و لکه‌های روی پوست را بخوبی محو کرده و یک سطح صاف و روتوش شده و بدون رفلکس نور را ایجاد کند.

پرایمر معمولاً برای ایجاد یک پایه صاف استفاده می‌شود. شما لزوماً مجبور به استفاده از پرایمر نیستید، مگر اینکه پوست شما منافذ زیادی داشته باشد. در غیر این صورت یک مرطوب کننده خوب یا روغن صورت همین کار را انجام می‌دهد. ایجاد یک پوست صاف و بدون منافذ با استفاده از فونداسیون و پرایمر، باعث می‌شود که محصولات آرایشی بتوانند خودشان را به خوبی بر روی پوست شما نشان دهند و همچنین نوعی لایه مرزی بین پوست و محصولات آرایشی ایجاد شود. پرایمر مدت زمان تاثیر فونداسیون را کمی طولانی‌تر می‌کند.

آرایش ساده روزانه خود را با یک پودر تثبیت کنید

پس از ایجاد لایه فونداسیون و همچنین لایه پرایمر، بهترین راه برای تثبیت آرایش این است که از یک پودر تثبیت کننده شفاف در همه جای صورتتان استفاده کنید. یکی از پیشنهادهای ما در این مورد پودرهای آرایشی چمون بیوتی هستند. این پودر باعث می‌شود آرایش شما تا ۱۶ ساعت تثبیت شود.

از نظر مربیان آرایشگری، پودر تثبیت کننده مانند قهرمانی است که برای پختن و جا افتادن پرایمر و فونداسیون به کار می‌رود. وقتی که پودر بر روی صورت شما قرار می‌گیرد، طی چند دقیقه و با استفاده از گرمای صورت شما، آرایش پایه را تثبیت می‌کند. با این عمل، یک فونداسیون بی نقص به دست می‌آورید که از خیس شدن آرایش پایه جلوگیری می‌کند. علاوه بر این موارد، پودر تثبیت کننده باعث روشن‌تر شدن آرایش شما می‌شود.

حالا می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا پودر تثبیت کننده برای آرایش صورت شما مورد نیاز است یا خیر؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید