مراقبت از پوست

راهکارهای ساده و خانگی برای کاهش چروک دور چشم

با افزایش سن، پوست شما مقداری از قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و متوجه می شوید که باید برای کاهش چروک دور چشم اقدامی انجام دهید. مجله خبری چمون این نوشته را به صحبت در مورد چروک های دور چشم و روش هایی برای برطرف کردن آنها اختصاص داده است. عوامل محیطی مانند قرار گرفتن در معرض آفتاب و همچنین ژنتیک در چگونگی شروع چین و چروک و خطوط ریز در صورت فرد نقش دارند.

پوست اطراف چشم شما ناحیه ای است که احتمالاً اولین علائم پیری را نشان می دهد. زیرا ناحیه زیر کره چشم (حفره اطراف چشم) پوستی نازک با رگ های خونی دارد.

داشتن خطوط زیر چشم یک امر طبیعی در فرآیند پیر شدن است. اگر این خطوط باعث می شود احساس خوبی نداشته باشید، می توانید با چندین روش پیشگیری و درمان های خانگی آنها را برطرف کنید.

پرهیز از تابش مستقیم آفتاب

از چشمان خود در برابر آفتاب محافظت کنید تا از ایجاد چین و چروک جلوگیری کند. آسیب خورشید یکی از دلایل اصلی پیری زودرس پوست است. با استفاده از عینک آفتابی و کلاه های لبه دار از پوست ظریف زیر چشم خود محافظت کنید. قبل از بیرون رفتن به آرامی ضدآفتاب را به پوست زیر چشم خود بزنید. به دنبال ضد آفتاب هایی باشید که برای استفاده روی پوست حساس اطراف چشم طراحی شده اند.

کرم مرطوب کننده دور چشم

برای کاهش چروک دور چشم پوست زیر چشم خود را مرطوب کنید تا از بروز چین و چروک ها کاسته شود. مرطوب کننده ها با تجمع سلول های پوستی و کشش و انعطاف پذیری بیشتر پوست، خطوط و چین و چروک ها را می پوشانند. برای جلوگیری از تحریک پوست حساس زیر و اطراف چشم، کرم های مرطوب کننده مخصوص پوست دور چشم را انتخاب کنید.

کاهش چروک دور چشم

از مصرف سیگار خودداری کنید

برای سالم نگه داشتن پوست از مصرف سیگار خودداری کنید. نیکوتین جریان خون در پوست را مختل کرده و باعث ایجاد چین و چروک زودرس می شود. اگر سیگار می کشید، می توانید با کاهش یا ترک کامل آن جلوه های پوستی خود را بهبود بخشید و از ایجاد چین و چروک های جدید جلوگیری کنید. با دکتر خود مشورت کنید تا برنامه ای برای کمک به ترک سیگار تهیه کنید تا از این طریق در جهت کاهش چروک دور چشم حرکت کنید.

از رژیم غذایی مناسب استفاده کنید

از رژیم غذایی غنی از آنتی اکسیدان استفاده کنید و مقدار زیادی آب بنوشید تا پوست شما جوان بماند. رابطه بین رژیم و چین و چروک هنوز مشخص نیست، اما خوردن غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان ممکن است به کند شدن پیری پوست کمک کرده و از ایجاد چین و چروک جلوگیری کند. برای کاهش چروک دور چشم بهتر است یک رژیم غذایی متعادل و غنی از میوه ها و سبزیجات تازه بخورید.

کرم های ضد چروک

از متخصص پوست خود بخواهید کرم های ضد چروک مناسب را به شما پیشنهاد دهد. کرم های ضد چروک، مانند کرم های رتینول یا کرم های حاوی کوآنزیم، می توانند برای کاهش و جلوگیری از چین و چروک های زیر چشم موثر باشند. از پزشک یا متخصص پوست بخواهید کرم مناسب و بی خطری را برای استفاده زیر چشم توصیه کند.

هنگام استفاده از کرم های دور چشم، به آرامی و با ضربه های آرام انگشت حلقه کرم را روی پوست پخش کنید و از ماساژ دادن پوست خودداری کنید. ماساژ می تواند پوست را تحریک کرده و چین و چروک های جدید ایجاد کند.

فروشگاه چمون بیوتی برای مراقبت از پوسط نازک و حساس دور چشم پک مراقبت از دور چشم را به شما پیشنهاد می کند. برای مشاره جزئیات و خرید این محصول کافی است بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

پک دور چشم

تمرینات صورت را امتحان کنید

برخی از تمرینات صورت در سفت شدن پوست زیر چشم شما موثر هستند. اگر ورزش برای دور کمر و قلب شما مفید است، آیا می تواند برای پوست صورت هم مفید باشد؟ بله، برخی از محققان پزشکی در بهترین آکادمی های دنیا معتقدند که چنین ایده ای امکان پذیر است و ورزش های صورت می تواند باعث کاهش چین و چروک ها و جوانتر شدن پوست شود.

محققان می گویند ورزش های منظم صورت ممکن است عضلات زیر پوست را تقویت کرده و گونه های بالا و پایین پرتری تولید کنند. این امر می تواند باعث کاهش چروک دور چشم و سایر نواحی صورت و ایجاد ظاهر جوانتر شود.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد تمرینات صورت می تواند ظاهر صورت را بهبود بخشد و برخی از علائم قابل مشاهده پیری را کاهش دهد.

کاهش چروک دور چشم

آلرژی ها را درمان کنید

آلرژی اغلب باعث التهاب در اطراف چشم شما می شود. همچنین می توانند چشمان شما را تر کند. مالیدن یا خراشیدن چشم به دلیل علائم آلرژی می تواند به قرمزی چشم کمک کرده و احساس خشکی در پوست ایجاد کند. درمان علائم آلرژی می تواند به صورت شما حالت آرام تری بدهد و همچنین می تواند در طولانی مدت از پوست زیر چشم شما محافظت کند و کاهش چروک دور چشم را در پی داشته باشد.

به آرامی لایه برداری کنید

شما می توانید به آرامی پوست خشکی که در زیر چشم ایجاد می شود را لایه برداری کنید و با این کار رشد سلول های جدید را تقویت کنید. برای این کار فقط از محصولاتی استفاده کنید که مخصوص لایه برداری و ماساژ در ناحیه زیر چشم هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید