آرایشی

رفع سیاهی دور چشم با استفاده از کرم پودر، کانسیلر و پرایمر

رفع سیاهی دور چشم

آیا شما هم برای رفع سیاهی دور چشم به دنبال راه چاره می گردید؟

دلیل تیرگی دور چشم ممکن است انواع حساسیت ها، عوامل ارثی، کمبود خواب و یا رژیم غذایی نامناسب باشد. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از هر کاری دلیل این مساله را پیدا کنید. همچنین یکی دیگر از دلایل تیرگی پوست دور چشم ممکن است عدم محافظت صحیح پوست این ناحیه از صورت باشد.

بنابراین دلیل سیاهی دور چشم و راهکار پزشکی که برای این کار پیدا می کنید می تواند موارد مختلفی باشد. اما در این نوشته چمون بیوتی قصد داریم در مورد تکنیکی صحبت کنیم که به رفع سیاهی دور چشم کمک می کند تا بتوانید بعد از آرایش چهره جذابتری داشته باشید و تیرگی دور چشم را در پس آن محو کنید.

تکنیک آرایشی برای رفع سیاهی دور چشم شامل استفاده از پرایمر، کانسیلر، و پودر تثبیت کننده است که در این نوشته این تکنیک را به شما آموزش می دهیم.

مرحله اول: استفاده از پرایمر

یادمان باشد که پرایمر یک محصول آرایشی مهم و کاربردی است. افرادی که به طور حرفه‌ای هنر آرایشگری را دنبال می کنند فایده ها و کاربدهای یک پرایمر خوب و با کیفیت را به خوبی می دانند. استفاده از پرایمر نه تنها باعث می‌شود سیاهی دور چشم و همچنین سایر لکه های پوست به خوبی پوشش داده شوند، بلکه ایجاد یک لایه پرایمر بر روی پوست باعث می‌شود که کرم پودر و کانسیلر هم به نحو بهتر و زیباتری بر روی پوست ما بنشینند. اِعمال پرایمر بر روی پوست دور چشم با استفاده از انگشت حلقه و ضربه های آرام این انگشت بر روی پوست به راحتی قابل انجام است.

در شروع کار باید با استفاده از انگشت حلقه یک لکه پرایمر (مثلا به اندازه یک نخود) را بر روی پوست دور چشم قرار دهید و سپس با ضربه های آرام انگشت آن را روی سطح پوست پخش کنید. همان طور که در روش استفاده از کرم دور چشم هم توضیح دادیم، انگشت حلقه ضربه های کنترل شده را بر پوست ما وارد می‌کند و باعث می‌شود که گردش خون در پوست ناحیه دور چشم به نحو بهتر و کاملتری انجام شود.

مرحله دوم: استفاده از کانسیلر

کانسیلر هم یک از لوازم آرایشی کاربردی است. مهمترین عملکرد کانسیلر پنهان‌سازی لکه ها و جوش های روی پوست است. شاید شما هم در فضای اینترنت ویدئوهای مختلفی را دیده باشید از افرادی که صورت آنها قبل و بعد از آرایش بسیار متفاوت دیده می شود. در این موارد معمولا از کانسیلر (و یا کرم پودرهایی که می توانند نقش کانسیلر را هم ایفا کنند) استفاده می شود تا لکه ها، جوش ها و عیوب صورت به خوبی پوشش داده شوند.

به منظور رفع سیاهی دور چشم هم از کانسیلر به عنوان پوشش دهنده تیرگی پوست این ناحیه از صورت استفاده می کنیم. در حین استفاده از کانسیلر بهتر است به رنگ پوست هم توجه کنید و رنگی را انتخاب کنید که بیشترین هماهنگی را با رنگ پوست شما داشته باشد. به عنوان مثال، می توانید از یک کانسیلر قدری روشن تر از پوستتان استفاده کنید تا بتواند تیرگی زیر چشم را به طور کامل پوشش دهد.

مرحله سوم: استفاده از کرم پودر

می توانید با استفاده از کرم پودر ناحیه تیره دور چشم را پنهان کنید. رنگ کرم پودر مناسب برای این کار باید کاملاً با رنگ طبیعی پوست شما مطابقت داشته باشد. معمولاً برای انتخاب کرم پودر رنگ بر اساس رنگ پوست گردن عمل می کنیم. چون پوست این ناحیه به اندازه کافی نازک است و بنابراین به رنگ طبیعی پوست شما نزدیکتر است. برای این کار باید چند نقطه از کرم پودر را بر روی قسمت های مختلف پوست صورتتان مانند پیشانی، گونه ها، بینی و چانه قرار دهید سپس کرم پودر را با استفاده از قلم موی مناسب در تمام صورتتان به طور یکنواخت پخش کنید و سعی کنید که آن را محو کنید.

برای رفع سیاهی دور چشم لازم است کرم پودر را با دقت در قسمت‌هایی از پوست دور چشم که کانسیلر  استفاده کرده‌اید پخش کنید و سعی کنید که آن را به خوبی محو کنید.

مرحله چهارم: استفاده از پودر تثبیت کننده

در این مرحله از کار با استفاده از پودر تثبیت کننده دوام کانسیلر و کرم پودر را بر روی پوستتان افزایش می دهید. استفاده از پودر تثبیت کننده نه تنها در ناحیه دور چشم و بلکه در تمام سطح صورتتان به شما کمک می‌کند که در طول روز آرایش شما به بهترین نحو باقی بماند و ترک نخورد و یا مخلوط نشود.

پودر تثبیت کننده به شما کمک می کند تا آرایشتان حالت اسفنجی یا کیکی به خود نگیرد. برای این کار با استفاده از یک براش نرم و توسط ضربات آرام بر روی پوست عمل می کنیم. در صورتی که این مراحل را به درستی و با دقت انجام دهید نه تنها پوست تیره زیر چشم شما پنهان شده و به رنگ کاملاً طبیعی دیده می شود، بلکه در تمام قسمت های پوستتان آرایش طبیعی صاف و یکنواختی را به دست می آورید و که از این طریق زیبایی چهره شما چندین برابر می شود و خود به خود تبدیل به یک آرایشگر حرفه ای می شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید