آرایش خلاقانه

روش صحیح استفاده از کانسیلر در آرایش

آیا شما هم در آرایش از کانسیلر استفاده می کنید؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که روش صحیح استفاده از کانسیلر چیست؟

کانسیلر یک مخفی کننده یا پنهان کننده است که با استفاده از آن می توانیم لکه ها و جوش هایی که بر روی صورتمان است را پنهان کنیم. همچنین در صورت وجود خراش و زخم های سطحی و همچنین برای رفع سیاهی دور چشم استفاده کردن از کانسیلر می تواند ایده مناسبی باشد.

در صورتی که نتوانید از کانسیلر به نحو مناسبی استفاده کنید ممکن است آرایش شما سطح صاف و یکنواختی نداشته باشند و به صورت اسفنجی یا کیکی به نظر برسد. بنابراین چمون بیوتی در این نوشته روش درست استفاده کردن از کانسیلر و نکات مهمی که در این زمینه مطرح است را به شما آموزش می دهد.

استفاده از کانسیلر در پوست اطراف چشم

پوست اطراف چشم ما بسیار حساس و ظریف است. همانطور که در مقاله رفع سیاهی دور چشم توضیح دادیم، بهتر است قبل از کانسیلر از یک کرم مرطوب کننده دور چشم و یا یک پرایمر مناسب با نوع و رنگ پوست خودتان استفاده کنید. همچنین بهتر است در گوشه داخلی چشمتان و جهت افزایش روشنایی این ناحیه از یک کرم اصلاح رنگ استفاده کنید و پس از آن از کانسیلر در آرایش های این ناحیه از پوستتان استفاده کنید.

استفاده از کانسیلرهای مختلف

شاید تعجب کنید اگر به شما بگویم در مواردی لازم است از کانسیلرهای با رنگ های مختلف در آرایش خود استفاده کنید. برای پوشاندن تیرگی دور چشم و یا پوشاندن یک لک یا جوش نمی توانید از یک کانسیلر استفاده کنید.

از آنجایی که تیرگی زیر چشم ها در بعضی موارد بنفش رنگ است، بهتر است برای این ناحیه باید از کانسیلر با رنگ نارنجی یا هلویی استفاده کنید.

بعضی از آرایشگرها ترجیح می دهند که کانسیلر دور چشم را با کانسیلر مورد استفاده برای یکنواخت کردن رنگ یا تُن پوستی ترکیب کنند تا به رنگ یکنواخت و طبیعی تری دست پیدا کنند. مانند روش استفاده از کرم دور چشم فراموش نکنید که بهتر است کانسیلر و همچنین کرم دور چشم را با استفاده از انگشت حلقه و با ضربه های آرام روی پوست خود بزنید تا هم جریان خون در پوست افزایش پیدا کند و هم این که آرایش و زیبایی را که مخصوص پوست اطراف چشم است اجرا کنید.

طراحی بافت کانسیلر

در صورتی که برای محو کردن یک لک یا یک جوش کانسیلر را مستقیماً بر روی پوست خود قرار دهید، احتمال دارد که رد کانسیلر به صورت یک نقطه یا لکه روشن بر روی پوست شما باقی بماند. واقعیت این است که گاهی لازم است قبل از استفاده از کانسیلر، در آن ناحیه از پوست از کرم پودر یا کرم مرطوب کننده رنگی استفاده کنیم.

سپس باید این کرم پودر را بر روی پوست و به سمت بیرون از ناحیه مورد نظر محو کنید و بعد کانسیلر را روی آن بزنید. بهتر است که کانسیلر را با استفاده از یک براش ظریف بر روی پوستتان پخش کنید و آن را به سمت بیرون لک یا جوش ترکیب کنید.

ممکن است کرم پودر و کانسیلر همزمان در یک محصول ارائه شده باشند. در این صورت لازم است از کرم پودر به صورت متداول استفاده کنید و در قسمت هایی که لک و جوش وجود دارد تمرکز بیشتری داشته باشید و کرم پودر بیشتری استفاده کنید و سپس آن را به سمت بیرون لک و یا جوش ترکیب کنید.

همان طور که قبلا هم توضیح دادیم، انجام یک آرایش خلاقانه و زیبا نیاز به توجه به نکات آموزشی و تمرین و اجرای این نکات دارد. بنابراین اگر در منزل این تکنیک ها را تمرین می کنید، به یاد داشته باشید که ممکن است در همان دفعات اول نتیجه ایده آل نگیرید و لازم باشد که این نکات را بارها اجرا کنید.

پنهان کردن لک و یا جوش بزرگ

گاهی ممکن است نواحی وسیعی از پوست دچار التهاب قرمز رنگ و یا یک لکه تیره رنگ باشد. در این صورت لازم است که از کانسیلر با رنگ روشن استفاده کنید.

در پنهان کردن لکه های زیر چشم پیشنهاد می شود که از کانسیلر مایع یا روان تر استفاده کنید. همچنین اگر قصد پنهان کردن لکه ها را دارید از یک کانسیلر غلیظ تر استفاده کنید. در صورتی که لکه خیلی پررنگ است، می‌توانید قبل از کانسیلر از یک کرم اصلاح رنگ استفاده کنید.

جلوگیری از پوسته پوسته شدن

معمولاً پوست در اطراف جوش ها خشک، ترک خورده و یا پوسته پوسته شده است. در این شرایط بعد از کانسیلر و سایر لوازم آرایش پوسته های خشک همچنان خودششان را نشان می دهند و ظاهر آرایش شما را خراب می کنند.

به همین دلیل لازم است قبل از استفاده از کانسیلر پوست اطراف جوش را آماده کنید. برای این منظور می توانید با استفاده از حوله و آب گرم پوست ها را از سطح پوستتان جدا کنید و بعد از آن هم با استفاده از روغن های مناسب و یا کرم های آبرسان فوری، پوست این قسمت را مرطوب کنید و آن را برای قرار دادن کانسیلر آماده کنید.

البته بهتر است که همیشه از محصولات آرایشی با کیفیت استفاده کنید که فاقد اثر حساسیت و سایر اثرات جانبی برای این نواحی آسیب پذیر پوست باشند.

پودر تثبیت کننده

استفاده از پودر تثبیت کننده آخرین قدم در آرایش است که تاثیر خود را در محل هایی که قصد تغییر رنگ آنها با استفاده از کانسیلر را داریم، نشان می دهد. در صورتی که پودر تثبیت کننده را بر روی لک و همچنین سایر قسمت های صورت استفاده کنید می توانید یک آرایش یکنواخت و دلنشین داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید