رنگ مو

مهم ترین نکات در انتخاب رنگ موی مناسب

آیا شما هم در انتخاب رنگ موی مناسب دچار چالش می شوید؟ رنگ مو ماده‌ای است که علاوه بر کارایی آرایشی و زیبایی باید وظیفه محافظت از موهای ما را هم انجام بدهد. استفاده از یک رنگ موی مناسب می‌تواند این نیازها را به خوبی برطرف کند و برعکس در صورتی که از رنگ موی نامناسب و بی کیفیت استفاده کنیم، هم رنگ و ظاهر مورد نیاز را از آن دریافت نمی کنیم و هم این که ممکن است موهای ما دچار آسیب شوند.

حتماً برای شما هم پیش آمده که با دیدن رنگ موهای مختلف در تصاویر و وب سایت های مختلف آنها را ذخیره کرده و به آرایشگر خود نشان داده اید و از او خواسته اید که مانند همین رنگ را بر روی موهای شما اجرا کند.

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که آیا این رنگ مناسب چهره و مدل موهای من است؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که رنگ مناسب پوست شما چه رنگی است ؟

چه رنگ مویی با رنگ پوست شما سازگار است

در نظر گرفتن رنگ پوست و همچنین رنگ چشم ها یکی از مهم ترین نکات در انتخاب رنگ موی مناسب است. رنگ پوست شما سرد یا گرم است؟ پوست شما تیره و یا روشن است؟

آیا رنگ چشم های شما سبز قهوه ای و یا آبی است؟ قبل از اینکه رنگ موی خود را انتخاب کنید باید پاسخ این سوال ها را بدهید.

پوست های روشن از یک زمینه به رنگ صورتی و زیتونی تشکیل شده اند. در مقابل پوست های تیره زمینه‌ای از رنگ زرد و طلایی را دارا هستند. در صورتی که پوست شما این زمینه های رنگی را ندارد ممکن است پوستی با رنگ خنثی داشته باشید.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که رنگ پوست شما گرم یا سرد است؟

برای این که پاسخ این سوال را پیدا کنید بهتر است به رنگ پوست ناحیه مچ دستتان توجه کنید. آیا رنگ رگ های شما در این ناحیه آبی و یا بنفش است؟ در صورتی که پاسخ این سوال مثبت باشد احتمالاً شما پوست سرد و روشن دارید.

در صورتی که رگ های شما به رنگ سبز دیده می شوند به احتمال زیاد پوستتان گرم و تیره است.

اگر چشم های قهوه ای و تیره دارید به احتمال زیاد پوستتان تیره و گرم است و در صورتیکه چشمان شما آبی، سبز و یا به رنگ طوسی باشند پوستتان سرد و روشن خواهد بود.

حالا که توانستید رنگ پوستتان را تشخیص دهید و همچنین متوجه شدید که آیا پوستتان سرد و یا گرم است می توانید ادامه این نوشته چمون بیوتی را مطالعه کنید تا مناسب ترین رنگ مو را برای پوستتان پیدا کنید.

انتخاب رنگ موی مناسب اگر پوست شما گرم و تیره است:

افراد با رنگ پوست گرم می توانند از رنگ موهای با طیف‌های سرد مانند پلاتینی، خاکستری، یخی، شنی و نقره ای استفاده کنند. استفاده از این رنگ موها باعث می شود که رنگ های گرم پوست شما خنثی شده و  چهره ای متعادل و زیبا داشته باشید. همچنین در صورتی که رنگ چشم های شما طوسی و یا آبی است، استفاده از رنگ موهای سرد زیبایی و تعادل و همچنین آرامش زیادی را به چهره شما می بخشد.

نکته جالب در مورد پوست های گرم، استفاده از رنگ موهای قرمز ‌برای پوست های هلویی رنگ است. رنگ موهای قرمز آتشین، قهوه ای بورگاندی، قهوه ای و قرمز تیره برای پوست گرم مناسب هستند. همچنین افرادی که پوست آنها رنگ پریده و روشن است، می تواند با استفاده از رنگ موهای قرمز که اشاره کردیم درخشش و زیبایی بیشتری را به پوستشان بدهد. در این مورد اگر پوست شما سبز است پیشنهاد می کنیم به جای رنگ قرمز از قهوه‌ای مایل به قرمز استفاده کنید.

افرادی با پوست های روشن و گرم می توانند در انتخاب رنگ موی مناسب از رنگ موهای قهوه ای به بهترین نحو استفاده کنند. رنگ‌های قهوه‌ای تیره، قهوه‌ای مایل به طلایی، کهربایی، قهوه ای مایل به قرمز و دارچینی پرطرفدارترین رنگ موهای طیف قهوه‌ای هستند. همچنین رنگ موهای کاراملی طلایی و یا مسی انتخاب خوب و کلاسیک برای افرادی هستند که پوست گرم و متوسط دارند. این افراد پوستشان نه خیلی روشن و خیلی تیره است و به همین دلیل طیف رنگی یاد شده به خوبی روی پوست آنها خودنمایی می کند و چهره آنها را زیبا و گیرا می کند.

انتخاب رنگ موی مناسب اگر پوست شما سرد و روشن است:

پوست های روشن و با زمینه سرد می توانند از رنگ موهای عسلی، طلایی، کاراملی، مسی یا بلوند صورتی استفاده کنند. رنگ موهای شرابی، بژ، قهوه ای و شکلاتی هم برای پوست های سرد مناسب هستند.

آیا رنگ پوست شما هم از طیف رنگی تیره و سرد است؟ افراد با رنگ پوست سرد رنگ موهای روشن مانند طیف بلوند گرم، بلوند کاراملی تیره، یا بلوند عسلی می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. برای پوست های سرد و تیره رنگ موهای قهوه موکا یا مشکی هم انتخاب خیره‌کننده‌ای هستند. استفاده از هایلایت در این رنگ ها چهره شما را فوق العاده می‌کند. در صورتی که رنگ پوست شما زرد مایل به زیتونی است، رنگ موهای طیف بلوند گرم انتخاب مناسبی خواهد بود. از رنگ های سرد مانند بلوند خاکستری استفاده نکنید. چرا که این رنگ ها باعث بی حالی و عدم جذابیت چهره شما می شود. کسانی که پوست سرد و متوسط دارند یعنی رنگ پوست آنها نه خیلی روشن و نه خیلی تیره است، می توانند از رنگ موی قهوه ای گردویی یا بلوند گندمی استفاده کنند.

انتخاب رنگ موی مناسب هر فصل سال

با توجه به تغییر آب و هوا و روحیه افراد در هر فصل بهتر است روش انتخاب رنگ موی مناسب برای فصل های مختلف سال را یاد بگیریم. به طور کلی می توان گفت در فصل های سرد سال بهتر است از رنگ موهای گرم و تیره استفاده کرد و همچنین در فصل های گرم رنگ های با حس و حال سرد و فانتزی مناسب تر هستند.

رنگ های با تم عسلی بلوند، یخی عروسکی و فانتزی انتخاب مناسبی برای فصل های گرم هستند. رنگ موهای شرابی و قهوه ای در فصل های سرد می توانند مورد استفاده قرار گیرند. البته به این نکته توجه کنید که استفاده از این رنگ ها بستگی به سلیقه و تصمیم شما دارد و نمی توان گفت که توصیه های ما در این نوشته قانون هستند و حتما باید آنها را رعایت کرد.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه در “مهم ترین نکات در انتخاب رنگ موی مناسب

  1. تارا گفت:

    من پوستم سبزه است برای انتخاب رنگ‌ مو در زمستان چه پیشنهادی دارین؟

دیدگاهتان را بنویسید