مراقبت از پوست

مهمترین تکنیک های زیبایی پوست که هر خانمی باید بداند

تکنیک های زیبایی پوست

پوست یکی از مهمترین اندام بدن است. چرا که این اندام تمام سطح قابل مشاهده بدن ما و تقریبا یک سوم وزن بدنمان را تشکیل می دهد. به همین دلیل است که تیم چمون بیوتی در این نوشته ۲۰ مورد از مهمترین تکنیک های زیبایی پوست را به شما خوانندگان عزیز ارائه می کند.

نکته شماره ۱

لایه برداری کنید؛ به آرامی ملایمت و با حرکات دایره ای کوچک این کار را انجام دهید. برای یک لایه برداری عمیق، لازم است که حتما از لایه بردارهای با کیفیت استفاده کنید تا به پوستتان آسیب نرسد. لایه برداری خوب یکی از مهمترین تکنیک های زیبایی پوست است. این کار سلول های مرده پوست را از بین می برد و پوست شما را نرم و ابریشمی می کند.

نکته شماره ۲

جلوگیری از ترک خوردن لب‌ها؛ لازم است که هر روز و به طور مرتب لب‌هایتان را مرطوب نگه دارید و از خشک شدن آنها جلوگیری کنید. همچنین با استفاده از آموزش برجسته کردن لب ها می توانید زیبایی بیشتری به لب‌هایتان ببخشید.

نکته شماره ۳

پرایمر؛ همیشه قبل از فونداسیون از پرایمر استفاده کنید. در این صورت آرایش شما دوام بیشتری خواهد داشت و بهترین ظاهر را ارائه می دهد. توصیه می کنیم با توجه به نوع پوستتان از پرایمر مناسب استفاده کنید.

نکته شماره ۴

ضد آفتاب؛ استفاده از کرم ضد آفتاب بهترین ترفند جلوگیری از پیر شدن پوست است. انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب و سازگار با پوست شما هم یکی از تکنیک های زیبایی پوست به حساب می آید. بهترین کرم ضد آفتاب باید بتواند از ایجاد رنگدانه و پیری پوست جلوگیری کند.

نکته شماره ۵

آب بنوشید؛ آب بدنتان را با نوشیدن ۸ لیوان آب در شبانه روز تامین کنید تا پوستتان رطوبت کافی داشته باشد. هیدراته کردن به دفع سموم بدن کمک می کند. اگر دوست دارید می توانید یک تکه لیمو هم به آب خود اضافه کنید.

نکته شماره ۶

از قلم موی آرایش استفاده کنید؛ برای ایجاد یک آرایش صاف و بدون خطوط و لکه های مواد آرایشی، از قلم موی آرایش استفاده کنید. بهتر است هر خانمی یک ست قلم موی آرایشی را در منزل داشته باشد. فراموش نکنید که برس ها و قلم موهای آرایشی خود را بلافاصله پس از استفاده تمیز کنید. این مورد هم یکی از مهمترین تکنیک های زیبایی پوست است.

نکته شماره ۷

لوازم آرایشی در ابعاد مسافرتی؛ یکی دیگر از توصیه های چمون بیوتی این است که تا حد امکان یک سری لوازم آرایشی در ابعاد مسافرتی تهیه کنید تا بتوانید در هر کجا به راحتی همه لوازم آرایش خود را همراه داشته باشید و از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال، استفاده از کرم آبرسان و یا ضد آفتاب در مسیر سفر یکی از کارهای ضروری است که ممکن است نتوانیم به راحتی انجام دهیم.

نکته شماره ۸

دوش آب داغ نگیرید؛ برای محافظت از پوستتان بهتر است که با آب داغ دوش نگیرید. بهترین دمای آب برای دوش گرفتن، دمایی است که به پوست احساس آرامش و نرمی دهد و داغ نباشد. در صورتی که با آب داغ دوش بگیرید مویرگ های پوست صورتتان صورت بیشتر نمایان می شوند.

نکته شماره ۹

پاک کننده آرایش؛ همیشه آرایش خود را در انتهای روز و قبل از خواب پاک کنید. با این روش پوست شما به اندازه کافی فرصت برای تنفس و استراحت خواهد داشت. بهترین چیزی که در حین خواب می توانیم روی صورتمان بزنیم کرم شب متناسب با سن و نوع پوستمان است.

نکته شماره ۱۰

پاکسازی پوست؛ یک ایده خوب برای محافظت از پوست استفاده از محلول های پاکسازی سریع است. این محصولات می توانند روزنه های پوست شما را تمیز کنند. با این کار پوستی شفاف خواهید داشت.

نکته شماره ۱۱

خط چشم؛ توجه به زیبایی چشم ها و محافظت از آنها جزو مهمترین تکنیک های زیبایی پوست به شمار می رود. اگر یک خط چشم سفید روی پلک پایین بکشید، چشم شما بازتر و زیباتر به نظر می رسد.

نکته شماره ۱۲

استفاده از سایه چشم؛ بهتر است از سایه چشم با ماندگاری خوب که از روی پلک شما پاک نشود استفاده کنید. برای ماندگاری بیشتر سایه بر روی پلک می توانید از فونداسیون مناسب برای چشم استفاده کنید.

نکته شماره ۱۳

تنها به پوست صورت توجه نکنید؛ یکی از تکنیک های زیبایی پوست این است که به تمام پوست بدنتان رسیدگی کرده و آن را آرام کنید. حمام با آب ولرم و استفاده از محلول های تسکین دهنده پوست یک تکنیک موثر است. بهتر است هر ماه یک بار حمام آرامش بخش بگیرید و پوستتان را تسکین دهید.

نکته شماره ۱۴

نفس بکشید؛ زندگی پر است از مشغله‌ها، مسائل موجود در خانواده و مسئولیت‌ها و کارهایی که باید به آنها رسیدگی کنیم. در این روند گاهی کنترل خودمان را از دست می دهیم و ممکن است دچار فشار و استرس شویم. در این شرایط بهتر است نفس عمیق بکشید. برای داشتن پوستی جوان و شاداب، نه تنها باید از پوستمان مراقبت کنیم، بلکه باید روحیه خوبی هم داشته باشیم.

نکته شماره ۱۵

از کانتور صورت استفاده کنید؛ کانتورینگ یا کانتور کردن صورت یکی از تکنیک های آرایش است که با استفاده از آن می توانید به صورتت خود فرم دهید و عیوب روی پوستتان را پوشش دهید. به این تکنیک آرایش ترمیمی هم می گویند. با استفاده از این تکنیک می توانید آرایشی زیباتر و صورتی متناسب داشته باشید.

نکته شماره ۱۶

نظم و نظافت؛ کیف و آرایش خود را تمیز کنید. لوازم آرایشی قدیمی که دیگر از آنها استفاده نمی کنید را دور بیندازید. تاریخ استفاده از محصولات را بررسی کنید و همیشه از لوازم آرایشی جدید، مطابق با هر فصل و سازگار با نوع پوستتان استفاده کنید.

نکته شماره ۱۷

اطلاعات خود را بالا ببرید؛ توصیه آخر ما این است که در هنگام خرید و استفاده از لوازم آرایشی، همیشه اطلاعات روی بسته بندی این محصولات را مطالعه کنید تا بدانید که چه چیزی را روی صورت و پوست خود می زنید و این محصول چه ویژگی‌ها و عوارضی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید