مراقبت از پوست

فواید روغن آرگان برای پوست

در این نوشته از مجله خبری چمون در مورد فواید روغن آرگان برای پوست با شما صحبت می کنیم. چرا که روغن آرگان و محصولاتی که از این ترکیب تهیه می شوند، بسیار مورد توجه افراد بخصوص خانم هایی که به فکر سلامت پوست و موی خود هستند قرار گرفته است.

روغن آرگان از هسته های گیاهی که بر روی درختان بومی آرگان در مراکش می روید تهیه می شود. این ترکیب بیشتر اوقات به شکل روغن خالص آرگان عرضه می شود که می تواند مستقیماً به صورت موضعی (مستقیماً روی پوست) استفاده شود. همچنین ممکن است این روغن به صورت خوراکی هم مصرف شود. یعنی به صورت کپسول مکمل که از طریق بلعیدن مصرف می شود. همچنین روغن آرگان می تواند در ترکیب برخی از محصولات آرایشی مانند شامپوها، صابون ها و نرم کننده ها مخلوط عرضه شود.

به طور سنتی روغن آرگان هم به صورت موضعی و هم به صورت خوراکی برای بهبود سلامت پوست، مو و ناخن استفاده می شود. این محصول خواص مفیدی دارد و شامل ویتامین هایی است که ترکیبی قدرتمند را برای تقویت سلامت پوست تشکیل داده اند.

فواید روغن آرگان برای پوست

فواید روغن آرگان برای پوست

۱. روغن آرگان از آسیب های ناشی از آفتاب محافظت می کند

مدت زیادی است که زنان مراکشی از روغن آرگان برای محافظت از پوست خود در برابر آفتاب استفاده می کنند. این عمل توسط یک مطالعه معتبر در سال ۲۰۱۳ مورد تایید قرار گرفته است.

این مطالعه نشان داد که فعالیت آنتی اکسیدانی موجود در روغن آرگان به محافظت از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد ناشی از آفتاب کمک می کند. در نتیجه از سوختگی و هایپرپیگمنتیشن پوست جلوگیری می شود. در طولانی مدت، این ماده حتی می تواند به جلوگیری از ایجاد و گسترش سرطان پوست، از جمله ملانوم، کمک کند.

با توجه به این فواید ارزشمند پیشنهاد می کنیم که مکمل های روغن آرگان را به صورت خوراکی مصرف کنید یا روغن را به صورت موضعی بر روی پوست خود بمالید.

۲. روغن آرگان پوست را مرطوب می کند

شاید روغن آرگان بیشتر به عنوان مرطوب کننده استفاده شود. به همین دلیل است که اغلب در لوسیون ها، صابون ها و نرم کننده های مو یافت می شود. مصرف روغن آرگان چه به صورت موضعی و چه به صورت خوراکی با مکمل های روزانه اثر مرطوب کنندگی دارد. این تاثیر بیشتر به دلیل فراوانی ویتامین E در این ترکیب است که یک آنتی اکسیدان محلول در چربی است و می تواند به بهبود زمان حبس آب در پوست کمک کند.

۳. روغن آرگان تعدادی از بیماری های پوستی را درمان می کند

درمان بیماری های پوستی از دیگر فواید روغن آرگان برای پوست است. روغن آرگان حاوی تعداد زیادی از خواص درمانی از جمله خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. این خواص به کاهش علائم در تعدادی از بیماری های مختلف التهابی پوستی مانند پسوریازیس و روزاسه کمک می کنند.

برای دستیابی به نتیجه بهتر، می توانید روغن آرگان خالص را مستقیماً روی لکه های پوستی که از پسوریازیس آسیب دیده است استفاده کنید. درمان روزانه با مصرف مکمل های خوراکی بهترین نتیجه را در بر دارد.

۴. روغن آرگان آکنه را درمان می کند

آکنه هورمونی اغلب نتیجه چربی اضافی پوست یا sebum است که توسط هورمون ها ایجاد می شود. روغن آرگان دارای اثرات ضد سبوم است که می تواند به طور موثری میزان چربی پوست را تنظیم کند. این امر می تواند به درمان چندین نوع مختلف آکنه کمک کند و پوست شما را صاف و آرام کند.

حداقل دو بار در روز روغن آرگان خالص و یا کرم های صورت حاوی روغن آرگان را مستقیماً روی پوست خود بمالید. بعد از چهار هفته می توانید نتایج را مشاهده کنید.

۵. روغن آرگان عفونت های پوستی را بهبود می بخشد

یکی از فواید روغن آرگان برای پوست که البته کاربرد سنتی این روغن محسوب می شود، درمان عفونت های پوستی است. روغن آرگان دو خاصیت مهم دارد. این روغن هم ضد باکتری است و هم یک ترکیب قارچ کش است. این قابلیت ها شرایط را برای کمک به درمان و پیشگیری از عفونت های پوستی باکتریایی و قارچی فراهم می کنند.

برای این منظور باید حداقل دو بار در روز روغن آرگان را به صورت موضعی بر روی پوست بمالید.

۶. روغن آرگان فرآیند التیام زخم را بهبود می بخشد

آنتی اکسیدان ها ترکیباتی قدرتمند هستند. از ترکیب قوی آنتی اکسیدان ها و ویتامین E موجود در روغن آرگان می توان برای بهبود سریعتر زخم ها و بریدگی ها استفاده کرد. می توانید مکمل های روغن آرگان را به طور مرتب مصرف کنید تا این مزیت روغن آرگان را به وضوح تجربه کنید.

۷. روغن آرگان درماتیت آتوپیک را تسکین می دهد

درماتیت آتوپیک یک بیماری شایع پوستی است که علائمی مانند خارش و قرمزی پوست دارد. تحقیقات نشان داده است که استفاده از روغن آرگان به صورت موضعی در منطقه آسیب دیده می تواند به درمان این علائم کمک کند. ویتامین E و خواص التهابی طبیعی موجود در روغن آرگان می توانند منجر به این اثر تسکین دهنده شوند.

یک مطالعه معتبر برای درمان دو گروه از بیماران پوستی که یک گروه دارونما یا شبه دارو و گروه دیگر ویتامین E خوراکی دریافت کرده اند، انجام شده است. ویتامین E به مقدار زیادی در روغن آرگان وجود دارد. محققان دریافتند شرکت کنندگانی که ویتامین E دریافت کرده اند، کاهش چشمگیری در علائم را شاهد بودند که این امر هم از دیگر فواید روغن آرگان برای پوست به شمار می رود.

۸. روغن آرگان دارای اثرات ضد پیری است

مدت هاست که روغن آرگان به عنوان یک درمان ضد پیری استفاده می شود. هرچند که این امر تا سال ها تنها با شواهد شفاهی پشتیبانی می شد، اما یک مطالعه بر روی خانم های یائسه، توانست این ادعا را اثبات کند. محققان دریافتند که ترکیبی از روغن آرگان خوراکی و آرایشی منجر به افزایش قابل توجه در قابلیت ارتجاعی پوست می شود. بنابراین، این ماده یک درمان ضد پیری موثر است.

فواید روغن آرگان برای پوست

این مزایا را می توانید با استفاده از روغن آرگان به طور مستقیم بر روی پوست، مصرف منظم مکمل خوراکی یا هر دو تجربه کنید.

۹. روغن آرگان چربی پوست را کاهش می دهد

برخی از افراد به طور طبیعی پوست چربی داریم. در این شرایط اغلب تلاش می کنیم تا از شر براقیت روغنی پوستمان خلاص شویم. به لطف قابلیت کاهش چربی پوست توسط روغن آرگان، این ترکیب می تواند برای حل مشکل چربی پوست استفاده شود.

یک مطالعه نشان داده است که دو بار در روز استفاده از کرم حاوی روغن آرگان فقط در طی چهار هفته باعث تعدیل فعالیت چربی سازی پوست می شود و بنابراین برطرف کردن چالش های پوست های چرب هم جزو فواید روغن آرگان برای پوست محسوب می شود.

۱۰. روغن آرگان از بروز علائم ترک پوستی جلوگیری کرده و آنها را کاهش می دهد

علائم ترک پوستی و یا stretch marks در برخی افراد و بخصوص در دوران بارداری شایع هستند. بنابراین ممکن است هرکسی در دوره ای آنها را تجربه کند. یکی از مطالعات که در سال ۲۰۱۶ انجام شده است، نشان داد که استفاده از یک کرم آبرسان حاوی روغن آرگان خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد. این امر کمک می کند تا از ایجاد علائم ترک پوست جلوگیری شود و در صورت بروز این علائم هم به درمان آنها منجر می شود.

برای این مورد لازم است که حداقل دو بار در روز روغن آرگان را مستقیماً به منطقه آسیب دیده بمالید. این کار را به محض اینکه به وجود این علائم مشکوک شدید انجام دهید.

روغن آرگان خالص آرگان اوله پیشنهاد دیگر فروشگاه آنلاین چمون بیوتی به شما همراهان است. روغن خالص آرگان دارای هیچ افزودنی، شامل رنگ واسانس نبوده و رنگ آن طلایی کم رنگ وبوی معمولی یک روغن گیاهی را دارد، روغن خالص آرگان پس از ۵ دقیقه ماساژ هیچ گونه آثار چربی از خود بجای نگذاشته وکاملا جذب پوست می گردد.

روغن آرگان خالص آرگان اوله

نوشته های مشابه

0 دیدگاه در “فواید روغن آرگان برای پوست

دیدگاهتان را بنویسید